SİZİ ARAYALIM

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

Wimbledon Academy Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, ve Rusça eğitimleri vermektedir. Ana Dilleri'nde eğitim veren eğitmenlerimiz, zengin içerikli materyal setleri ile dil gelişiminizi ve sosyal becerilerinizi aynı anda geliştirecektir

*Dil eğitimi alan öğrencilerimiz dilediği başka bir yabancı dili * %50+%50 indirim” ile almaktadır. (* dönemsel olarak )

Wimbledon Academy’ de, klasik eğitim sisteminde olduğu gibi dil bilgisi kuralları” nı değil dili konuşmayı” öğrenebilmek için kişilerin, kendilerini hazır hissettiği ve istediği zamanlarda ders yapmaları, öğretmenlerin değil kendilerinin aktif olduğu bir sistem uygulamaktadır.

Dil öğreniminin anadil öğrenme sürecinde olduğu gibi doğal bir döngüde geliştiğini düşünmektedir. Klasik sistemde olduğu gibi kelime ve dil bilgisi kurallarını ezberlemekle dilin öğrenilemeyeceğini savunuyoruz. 

Başarılı eğitmenlerimiz, güncel konularla ilgili ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış dersler hazırlamaktadırlar. Dile bağlı kalmanızı ve motivasyonunuzu yüksek tutmanızı sağlamak için dilin aktif kullanımına odaklanmaktayız.

Dil ile ilgili dört beceri (okuma,yazma, konuşma, dinleme ) aracılığıyla dilin teknik yönleri hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olacak, akıcılık ve pratiklik becerileri kazanacaksınız. 

Süreç Odaklı Eğitim®

Süreç odaklı eğitim modelinde eğitimin her anında geri bildirim alarak öğrencinin sürekli gelişimi hedeflemektedir.

Portfolyo Sistemi ®

Dil eğitiminin modern yaklaşımlardan biri olan Portfolio Sistemi ile öğrencilerin performans ve gelişim süreçleri takip edilmekte ve sonuçlar öğrencilerle paylaşılmaktadır.

Performans Değerlendirme Sistemi ®

Eğitim programları sırasında uygulanan sınavlarla sadece yazılı becerileri ölçülebilmektedir ki bu durum da kişilerin gerçek bilgilerini bütünüyle yansıtmamaktadır. Bu Sistemin amacı öğrencilerin yazılı becerileri ile birlikte sözel ve iletişimsel becerilerini de göz önüne alarak daha objektif değerlendirme yapmaktır.

Wimbledon’ da Avrupa Dil Portfolyosu CEF ( Common European Framework) odaklı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Genel İngilizce eğitimi alan her öğrencimizin ismine özel tanımlanmış Avrupa Dil Portfolyosu verilir. Eğitim süreci içerisinde kendi gelişiminizi portfolyo üzerinden takip edebilirsiniz. Avrupa Dil Portfolyosu’ nda 6 Dil Düzeyi” (A1,A2,B1,B2,C1,C2) bulunmaktadır.

 Wimbledon Academy’ de Kurlar Avrupa Dil Portfolyosu sistemine göre düzenlenmiştir.

A1 (Elementary)

Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzer temel sorular yoluyla iletişim kurabilir.

A2 (Pre- Intermediate)

Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimleri karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B1 (Intermediate)

Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.

B2 (Upper Intermediate)

Farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

C1 (Advanced)

Karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.

C2 (Proficient)

Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

%100 ÖĞRENME GARANTİSİ

Yabancı dil ile ilgili tüm hedeflerinize bizimle ulaşacağınıza eminiz, hatta bunu garanti ediyoruz!” Wimbledon Language Academy, öğrencisine verdiği eğitimin sonunda, eğer öğrenemediğini beyan ederse, aynı eğitimi ücretsiz olarak vermeyi garanti eder.

Ücretsiz kur tekrarı alınabilmesi için bir kur eğitim süresinin %10 ‘ undan fazla devamsızlık yapılmaması gerekmektedir.

Wimbledon Eğitim Garantisi Süreci Nasıl İlerliyor?

Öğrencilerimiz eğitim başlangıcında Avrupa Dil Portfolyosu sahibi olurlar. Eğitim süresinde edinilen hedef kazanımlar işaretlenir. Öğrencimiz kur sonunda %40 oranında ortalamaya etki edecek portfolyo puanını kendisini değerlendirerek belirler. Portfolyo puanı diğer performans değerlendirme puanlarıyla birlikte ortalamaya katılır. Ortalama sonucu 60 ve üzeri puana sahip öğrencilerimiz bir üst kura geçmeye hak kazanır. Eğer öğrenci puanı, 60 puan altında, %10 dan da az bir devamsızlığa sahipse Wimbledon Garantisi‘nden faydalanabilir.