SİZİ ARAYALIM

Hemen formu doldurun, sizi arayalım!

PTE Academic, 4 genel dil becerisini ölçen ve ÖSYM denkliği (YDS denkliği) bulunan, kendi alanında en sık seansa sahip ve en kısa sürede sonuç raporu veren İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Academic sınavına katılan adaylar, sınav sonuçlarını yurtiçinde yüksek lisans, doktora, hazırlık atlama veya yurtdışı eğitim ve Avustralya göçmenlik ve vize başvurularında kullanabilmektedirler. 

PTE Academic sınavının ilk etapta göze çarpan avantajlarını belirtecek olursak:

En sık seansa sahip dil yeterlilik sınavı (İstanbul'da haftanın 7 günü seansımız bulunmaktadır.)

Sınava 24 saat kalana kadar kayıt olunabilmekte. Aynı zamanda kendi alanında en uygun fiyatlı sınav. (sınav saatine 48 saat kalana kadar sınav ücreti: 1000 TL, sınava 48 saatten daha az bir süre kala kayıt ücreti: 1250 TL) 

Yapay zeka skorlama teknolojisi sayesinde adayların 85%inin sınav sonucunu 30 saat içinde açıklama (En geç 5 iş günü içinde)

Sınav skorlamasında objektifliğin korunması adına tüm bölümler yapay zeka sistemi tarafından değerlendirilmektedir. 

KABUL DURUMU

Amerika: Harvard, Yale MIT ve Stanford University'nin de aralarında bulunduğu üniversitelerin 2000 tanesi kabul etmekte.

Avustralya: Tüm üniversiteler kabul etmekte. Ayrıca tüm vize ve göçmenlik başvurularında kabul edilmekte.

Kanada: British Columbia, Concordia, McGill gibi önde gelen üniversiteler dahil, Kanada üniversitelerinin 91%'i kabul etmekte.

İngiltere: Pre-sessional, foundational, degree veabove degree dahil tüm eğitim başvurularında ve tüm vize başvurularında istisnasız  kabul edilmektedir. (PTE Academic UKVI)

İrlanda:Üniversitelerin istisnasız tamamı kabul etmekte. (Liselerde kabul durumu 98%)

Almanya:Üniversitlerin 70%i kabul etmekte.

SINAV İÇERİĞİ